גובשה תוכנית אזורית לקידום הספורט ההישגי בגליל המזרחי

גובשה תוכנית אזורית לקידום הספורט ההישגי בגליל המזרחי
06/12/2014 - 12:30

לאחר עבודת הכנה והערכות שנמשכה למעלה משנה, ועדת הספורט של האשכול גיבשה תוכנית עבודה להקמת נבחרות אזוריות שתתמקד בארבעה ענפים: ספורט החורף (הוקי והחלקה אומנותית), קיאקים, שחייה וטניס.

יו"ר ועדת הספורט וראש עיריית צפת, אילן שוחט: "מדובר בצעד חשוב לקידום איכות החיים באזור הגליל המזרחי".

חברי ועדת הספורט של אשכול גליל מזרחי הציגו השבוע בפני סגן ראש מינהל ספורט, עופר בוסתן והרשויות החברות באשכול, תוכנית עבודה אזורית לקידום המצוינות בספורט. התוכנית צפויה לצאת לדרך בינואר 2015 ושמה דגש טיפוח ספורטאים מצטיינים ברמה האזורית וזאת על ידי הקמת נבחרות אזוריות בכל ענף ספורט שנבחר ושדרוג מתקנים קיימים והקמת מתקנים חדשים באמצעים משותפים.

התוכנית תתמקד בארבעה ענפים: ספורט החורף כלומר הוקי קרח והחלקה אומנותית, קיאקים, שחייה וטניס.

מנכ"לית אשכול גליל מזרחי, נורית צור: "מטרתנו היא שהגליל המזרחי יהווה אזור גידול ארצי ובינלאומי לספורטאים מצטיינים, המגיעים להישגים בינלאומיים בענפי ספורט הישגי המזוהים עם האזור. כחלק מהתוכנית נגבש מערכת יעילה לגילוי כישרונות צעירים ולטיפוח מצוינות בספורט הישגי באמצעות עידוד ותמיכה בספורטאים מחוננים". 

מתווה העבודה האזורי צפוי להביא ליתרון בגיוס, הכשרה ובטיפוח הספורטאים המחוננים ובגיוס המשאבים עבור הקמת מתקנים ושיפוץ מתקנים קיימים. בנוסף התיאום בין הרשויות יביא לשימוש יעיל במשאבי הרשויות בתמיכתן בספורטאים המחוננים. התוכנית נכתבה על ידי צוות הספורט באשכול ובסיוע מקצועי של ד"ר יובל חיגר ממכללת אוהלו, שתלווה את התוכנית ברמה המקצועית. 

יו"ר ועדת הספורט וראש עיריית צפת, אילן שוחט: "באזור שלנו קיימים נכסים ייחודיים שבכוחות משותפים אנו נפתח ונקדם אותם. שיתוף הפעולה של כל הרשויות הוא סוד ההצלחה של האזור כולו. אנחנו רוצים שילדי הגליל המזרחי יממשו את הפוטנציאל הטמון בהם ויהיה ברשותם את כל הכלים להצליח".